Dinçer Güner / Sözcü
Yaşam / Sosyal
Email adresi: dincerguner@gmail.com

Dinçer Güner, 29 Nisan 1984 tarihinde İstanbul / Üsküdar’da doğdu. Bursa’da İlk ve Orta Öğrenimini tamamladı. 2001 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünü kazanan Dinçer Güner, 2003 tarihinde bu bölümü başarı ile bitirdi. Ardından Açık Öğretim Fakültesi Halkla ilişkiler bölümünü bitirdi. 2002-2005 yıları arası Turuncu Medya Şirketinde pek çok sanatçıya Basın Danışmanlığı ve kitaplara Editörlük yaptı. Aynı zamanda da bir kitap çıkardı.

Küçük yaşlardan bu yana Astrolojiye yönelik bir merakı olan Dinçer Güner, en büyük hobisini işe dönüştürmek için 2007 – 2009 tarihleri arasında Öner Döşer’in kurucusu olduğu AstroArt Astroloji okulunda temel ve ileri düzey Klasik Astroloji derslerine katılarak mezun oldu. Dinçer Güner, bitirme Projesini de başarıyla tamamlayarak Ustalık Belgesini almaya hak kazandı. Bu eğitim sürecinin hemen ardından Merih Akalın’dan Hint yani Vedik astroloji dersleri aldı. Sonrasındaysa, psikolojik dinamikleri en iyi şekilde anlayabilmek adına Prof. Dr. Mehmet Zararsızoğlu’ndan Sistem Dizimleri ve Aile Dizimleri psikoterapi eğitimi aldı. Kendi kurmuş olduğu pek çok kişi tarafından takip edilen Astroloji Bloğunda önemli gökyüzü olaylarını ve bu olayların kişiler üzerinde ne gibi etkilere sebep olabileceğine dair yazılar paylaşıyor. Aynı zamanda astroloji eğitimi, bireysel danışmanlık ve seminer çalışmalarına devam ediyor.

Kişisel bloğu, Sözcü Gazetesi, Marie Claire ve Morhipo dergisinde düzenli yazılar yazıyor. Programlara konuk oluyor ve katıldığı programlarda bütün okuyucu ve izleyicilerine gökyüzünün etkilerine dair bilgiler veriyor.