Habertürk

Gazete Habertürk, Ciner Yayın Holding'in 1 Mart 2009'da yayın hayatına başlayan günlük gazetesi. Gazetenin genel yayın yönetmenliğini Fatih Altaylı yapmaktadır. Yayın danışmanı Murat Bardakçı'dır.

Önemli Bilgiler

Gazete ilk gün tüm Türkiye'de TSİ ile 10:00 civarı tüm bayilerde tükendi[2] ve 360 bin adet sattı. İkinci gün ise 202 bin adet satıldı.[3]

Broadsheet formatını uygulayan pek çok gazetenin aksine, Gazete Habertürk ülkemizde Berliner formatını uygulayan ilk gazete olmuştur. Normal Berliner formatı 315 mm'ye 470 mm iken, Gazete Habertürk'ün boyutları 350 mm'ye 500 mm'dir.

365. sayısı yaklaşık 380.000 satarak gazete kendi rekorunu kırmıştır. [4]

Ekler

Hafta içi her gün

İstanbul, Ankara ve İzmir'de HT Spor, HT Magazin+Bulmaca ve HT İstanbul/Ankara/İzmir (bölgeye ve ile göre) olmak üzere 4; diğer illerde ise HT Spor, HT Magazin+Bulmaca olmak üzere 2 ek gazeteyle beraber satılmaktadır. Salı ve cuma günleri tüm Türkiye'de İddaa rehberi eki verilmektedir.

Cumartesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de , HT Spor, HT Magazin+Bulmaca, HT İstanbul/Ankara/İzmir (bölgeye ve ile göre) ve HT Cumartesi olmak üzere 5; diğer illerde ise HT Spor, HT Magazin+Bulmaca ve HT Cumartesi olmak üzere 3 ek gazeteyle beraber satılmaktadır.

Pazar

İstanbul, Ankara ve İzmir'de , HT Spor, HT Pazar+Bulmaca, HT İstanbul/Ankara/İzmir (bölgeye ve ile göre) ve HT Kariyer olmak üzere 5, diğer illerde HT Spor ve HT Pazar+Bulmaca olmak üzere 3 ek gazeteyle beraber satılmaktadır. Ayrıca tüm illerde Murat Bardakçı ile Haberturk Tarih eki de tüm okuyuculara ücretsiz dağıtılmaktadır.

Yazarlar