Milli Gazete

Millî Gazete, 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul'un Cağaloğlu semtinde kiralık bir binada Hasan Aksay tarafından yayın hayatına başladı. Kendi matbaası olmadığı için baskısını bir süre diğer gazetelerin tesislerinde sürdürdü.

1978 yılında Topkapı'da kendi tesislerini kurarak yayınına buradan devam etti. 1999 yılında Sefaköy'deki tesislerine taşınan gazete yayınını halen 40.000 metrekarelik arazi üzerine kurulmuş olan bu tesislerden sürdürmektedir.

Günlük 20 sayfa olarak çıkan Millî Gazete'nin yayın ilkeleri;

"Önce Ahlak ve Maneviyat” sloganıyla özetlenmektedir.

"Hak Geldi, Batıl Zail oldu" sözünü çıktığı günden itibaren logosunun üzerine yerleştiren Millî Gazete, "Hakk’ı üstün tutanların" görüşünü temsil eder. Bu görüş kısaca Millî Görüş olarak adlandırılmaktadır. Millî Gazete, iki sayfasını ekonomiye, iki sayfasını dış haberlere, iki sayfasını spora, iki sayfasını aile ve manevi gelişim konularına, beş sayfasını da güncel haberlere ayırmıştır.

Bir sayfasını bölge haberlerine ayıran gazete Türkiye'nin çeşitli bölgelerine ait sıcak haberleri bu sayfasında toplamaktadır. Gazete toplumu ilgilendiren çeşitli konularda hazırladığı dosyalar için müstakil bir sayfa ayırmaktadır.

Kayıtlı köşe yazarı bulunamadı!