Elif Korkmazel / Sabah
Yaşam / Sosyal
Email adresi: elif.korkmazel@sabah.com.tr

Sabah Gazetesi ve Bugün Gazetesi yazarı Elif Korkmazel, çeşitli gazete ve dergilerde yemek tarifleri ve  köşe yazarlığı ve sunuculuk yaptı. Moda tasarımı üzerine eğitim alan Korkmazel bir dönem stilistlik yaptı. Sofra Dergisi'nin düzenlediği "Sofra Düzeni ve Yemek Yarışması"nda kazandığı derece sonucunda dergide çalışma teklifi alarak yemek yazarlığına başladı.

1998 yılında haftalık Mimoza dergisinin yemek yazarlığını yaptı. Televizyon dünyasına 1998 yılında ATV'de yemek programı sunarak adım attı. Devamında Star TV, TRT1, Kanal A, Kanal Türk, TGRT gibi birçok televizyon kanalında yemek ve sabah kuşağı programları sundu.

2002'de Bebeğim dergisinde yemek yazarı olarak çalıştı. Halen çeşitli yemek firmalarına danışmanlık yapan, özel firmalar için yemek kursları veren Korkmazel, yemek programı sunmaya devam ediyor.

 

1997 yılından beri Sofra dergisinin yemek danışmanlığını yapan Elif Korkmazel, 2007 yılından bu yana Sabah Gazetesi Günaydın Eki ve Bugün gazetesinde yazılarını yazmaya devam ediyor.