Necati Doğru / Sözcü
Siyaset / Güncel
Email adresi: necatidogru@sozcum.com

1 aralık 1945 senesinde dünyaya gelen gazeteci Necati Doğru, keskin ve sivri dili ile bilinen bir yazardır. Meslek yaşamına 1982 yılında Güneş gazetesinde başlayan ve gazetede ekonomi bölümü sorumlusu olarak görev yapan Doğru, bu dönemde Cüneyt Arcayürek ile birlikte çalıştı. Daha sonra Cüneyt Arcayürekle birlikte Cumhuriyet gazetesinde çalışmalarına devam etti.


1985 yılında Hürriyet gazetesi ekonomi müdürü Cahit Düzel görevinden ayrılarak Milliyet gazetesine geçince, Hürriyet gazetesi ekonomi müdürü olarak Necati Doğru’yu gazeteye transfer etti. 2003 yılında Sabah gazetesine geçerek köşe yazarlığı yapmaya başladı ve bu gazeteden sonra Vatan gazetesinde köşe yazarlığı serüvenine devam etti. 19 Mart 2010 yılına kadar Vatan gazetesinde çalışmaya devam eden Doğru, bu tarihte gazete tarafından sansürlenen bir yazısı nedeniyle istifasını verdi ve 2 Nisan 2010 yılından itibaren Sözcü gazetesinde köşe yazılarını yayınlamaya başladı.


Halen Sözcü gazetesinde mesleğine devam eden Necati Doğru, Toplumsal saydamlık Derneği tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde Yolsuzlukla Mücadele ve Dürüstlük Ödülü’ne layık görülmüştür.