Necmettin Batırel / Türkiye
Ekonomi
Email adresi: necmettin.batirel@tg.com.tr
Yazarın kendi sitesinde yazdığı yazısı;

Yarım asra yakın bir süredir medya dünyasındayım. Hem okulluyum, hem alaylıyım. Gazetecilik Yüksek Okulunu 1968 yılında bitirdim. Bugün, son havadis, babialıde sabah, Türkiye Gazetesi'>Türkiye gazetelerinde muhabirlikten, ekonomi müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve yayın koordinatörlüğüne kadar yazılı ve görsel basının tüm kademelerinde görev yaptım. Büyüğümüz, önderimiz Dr. Enver Ören beyin talimatıyla 1978 yılında ekonomi bölümüne geçtim. Burada kendimi yetiştirmeye çalıştım. 
 
45 yıllık evliyim, iki oğlumdan biri 2015 yılında vefat etti (Allah rahmet eylesin). 2002 - 2013 yılları arasında TGRT haber televizyonunda piyasa analizi yaptım. Objektif değerlendirmelerim geniş bir kitle tarafından ilgiyle izlendi. İhlas Holding yönetim kurulu Başkanı Enver Ören beyin 22 şubat 2013'te vefatının ardından görevim sona erdi. Şu anda haftada iki defa Türkiye Gazetesi'>Türkiye Gazetesinde Salı ve Cumartesi günleri ekonomi yazıyorum. 18 Şubat 2016'dan itibaren TRT haber televizyonunda ekonomi 7/24 programının tüm editörlüğünü yapıyorum. 
 
Saat 04.00'te kalkıyorum, TRT haberde mesai 06.30'da başlıyor, 15.00'de sona eriyor. 17.00'de eve geliyorum, 22.00'ye kadar dünyada ve yurtta yaşanan ekonomik gelişmeleri, göstergeleri, açıklamaları izliyorum. Uluslararası borsalardaki para ve kur hareketleriyle teknik analizler, emtia ve petrol fiyatlarını dikkatle takip etmek kolay bir iş değil. Sizlere hem ekonomik yorum yapıyorum, aynı zamanda yatırım danışmanlığı görevini yerine getiriyorum. Takdir edersiniz ki paraya yön vermek çok büyük sorumluluk gerektirmektedir. Görüşlerimde yüzde 100 isabetli olduğumu iddia etmiyorum. Ama % 75 - %80 hedefi tutturduğumu zannediyorum. Bütün yaptığım iş beklentileri tesbit ederek aktarmak. Elimden geldiği kadar olayları tarafsız bir gözle analiz ederek, yatırımcılara ve izleyenlere ışık tuttuğumu zannediyorum. 
 
Bu konuda Türkiye Gazetesi'>Türkiye'de alternatifim yok. Yani benim gibi günde 2 defa güncel yorum yapan ve bunu internet ortamında aktaran ikinci bir isim yok. Dikkat ederseniz, ekonomide yapılan yorumlarda kimse ayrıntıya girmiyor. Zira tahminde bulunmak risk ister. Tutmayınca, büyük itibar kaybedersiniz. Tutarsa zayıf bir alkış alırsınız. Bu da mesleğin cilvesi.. Yorumlarımı izleyenler, yatırımlarına doğru yön verebilmektedir. Ekonomik gelişmeleri daha rahat ve kolayca anlayarak izlemektedir. Parasını bilerek kullanmaktadır. 
 
Web sitemi uzun uğraşlardan sonra yeniledim. Çok daha zengin bir içeriğe kavuştu. Göstergeler ve teknik analizlerden canlı olarak istifade edebilirsiniz. Rakamlar günceldir, 24 saat süreyle kendini otomatik olarak yenilemektedir. Sitemdeki yorumlardan istifade etmek isteyenlerden ayda 20 TL gibi cüzi bir ücret istiyorum. Cumartesi günü gelecek haftanın beklentilerini yazıyorum. Siteye abone olanlar 1 ayda 45 güncel yorum izliyor.. Sizden talep ettiğim rakam tamamen sembolik bir ücret. Bana ulaşmak isteyenler babatem-anatem@hotmail.com adresini kullanabilirler. 
 
Hepinize kucak dolusu sevgiler sunuyor, hayırlı bol kazançlar diliyorum
 
Necmettin Batırel