Özlem Gürses / Sözcü
Gündem / Güncel
Email adresi: iletisim@ozlemgurses.com

Özlem Gürses, 8 Ağustos 1970’te Ankara’da doğmuştur. İlköğretim ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Sonrasında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne girmiştir. Aynı bölümde yüksek şeref öğrencisi ve bölüm birincisi olan Özlem Gürses, ODTÜ Mimarlık Bölümü’ne yatay geçiş yapmıştır. Mimarlık Tarih Programında Yüksek Lisans yaptığı sıralarda geçirmiş olduğu bir trafik kazası kendisini İstanbul’a ve medya dünyasına taşımıştır.


Özlem Gürses, medya kariyerine ATV Merkezi’nde muhabir olarak başlamıştır. Ardından Star’da Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk’la devam etmiştir. Bu zaman zarfı içinde pek çok özel haber yapan Özlem Gürses, Ufuk Güldemir’in kurucusu olduğu Habertürk TV’de 20. Saat, Bildiğin Gibi Değil, 13 Ajansı, Habertürk Gündem, Burası Haftasonu programlarını hazırlamış ve sunmuştur. Kanal1 Ana Haber’in haber müdür yardımcısı ve de ekran yüzü olan Özlem Gürses, aynı kanalda Özlem Gürses’le Bakış ve Şahane Çocuklar programlarının yapımcılığını ve editörlüğünü de yapmıştır. TV8 ve Habertürk TV’de Ayşe Böhürler ve Vivet Kanetti Uluç ile beraber sunduğu 3YÜZ’ün özgün format yaratıcısı ve editörüdür. Aynı zamanda NTV’de yayımlanmakta olan Mimarlık ve Yaşam kuşağının da ekran yüzü ve yaratıcısı idi.
Özlem Gürses, 2011 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Santralistanbul’un Basın ve Halkla İlişkiler Ofisi’ni de yönetmiştir. Halen, 2013 senesinde kurulan Artı Bir TV’de ana haber sunuculuğu ve de haber müdürlüğü yapmaktadır.