Umay Villa / Sözcü
Sağlık / Sosyal
Email adresi: umayvilla@gmail.com

Umay Villa, 1991 yılında Bilkent üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Viyana Üniversitesinde yapan Villa, 1991 – 2006 seneleri arasında Viyana, Torino, Paris ve Milano’ da yaşamıştır. 2006’dan beri de İstanbul’da yaşamaktadır. Umay Villa, aynı zamanda, iki çocuk annesidir.


Umay Villa’nın pilates ile tanışması ise 1997 yılında Viyana’da ilk hamileliği sonrası eski fit görünümüne kavuşmak için yaptığı araştırmalar sayesinde olmuştur. Villa, pilates alanındaki uzmanlık eğitimini ise İngiltere’de bulunan iki farklı okuldan almıştır. Kendini yabancı dil alanında da fazlası ile geliştirmiş olan Villa, iyi derecede İngilizce, Almanca, İtalyanca dillerini bilmektedir. 2010 yılında Türkiye’den bir Türk tarafından yazılmış olan herhangi bir pilates kitabı olmadığını ve olanlarında yabancı dillerden çeviri olduğunu gören Umay Villa, ilk pilates kitabı olan Pilates ile Bölgesel İncelme isimli kitabını çıkarmıştır. Çıkarmış olduğu bu kitabın hemen arkasından ise aynı kitabın DVD’si piyasaya çıkmıştır. 2012 senesinin Ekim ayında ise Genç Yetişkinler için Pilates ve Fitness DVD’sini piyasa çıkarmıştır.


Diğer bir kitabı ise Pilates & Fitness’dır. Umay Villa bu kitabında en etkili pilates ve fitness hareketlerini okuyucuları ile paylaşıyor. En kısa sürede en sağlıklı şekilde kilo verme, pilates ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, daha fazla yağ yakma, duruş bozuklukları ve nasıl düzeleceği hakkında çözüm önerileri gibi pek çok ek bilgileri de Pilates & Fitness isimli kitabına yazmıştır.