Yüce Zerey / Radikal
Pazarlama / Profesyonel-İş
Email adresi: yucezerey@bilgi.edu.tr

Otobiyografisi:

2001 yılında eş zamanlı olarak Bilgi Üniversitesi,Ekonomi Bölümü (Burslu) ve London School of Economics, Bsc Economics (Burslu) bölümlerinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat Yüksek Lisans Eğitimini, akabinde de Bilgi Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladım.

Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama uzmanı olarak Bilgi MBA markasının yapılandırılması ve markanın iletişim süreçlerinde aktif olarak görev aldım.  Eş zamanlı olarak Bilgi MBA’de Pazarlama Araştırma Yöntemleri, Pazarlama derslerinde önce asistan sonrasında öğretim görevlisi olarak çalıştım.

2004 yılında Ülker Grubu’na dahil oldum. Ülker bünyesinde farklı birimlerde pazarlama müdürlüğü yaptım. Ülker bünyesinde çalıştığım süre esnasında stratejik dijital pazarlama, stratejik pazarlama, trendler ve FMCG’de tüketici davranışı gibi konularla ilgilendim. Ülker’de çalıştığım süre esnasında da Bilgi MBA’de yarı zamanlı olarak ders vermeye devam ettim.

2009′un Ocak ayından itibaren Türk Hava Yolları‘nda e-Ticaret Müdürü olarak görev yapmaktayım. eTicaret Müdürü olarak THY’nin en büyük satış ofisi olan thy.com,mobil.thy.com diğer dijital mecralarının yönetiminden ve pazarlamasından sorumluyum.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra akademik hayattan hiç kopmadım. Halen, Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında Business 2.0: Digital Age Business dersinde dijital pazarlama ve iş dünyasına ile ilgili akademik destekli, iş pratiğine dair söylemlerde bulunmaktayım.

 

Şu anda Coca Cola'nın Pazarlama Müdürlüğü görevini yapmaktadır. Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya yeni başlamıştır.