Mine Ayman / Posta
Yaşam / Sosyal
Email adresi: mineayman@yahoo.com

28 Ekim 1980 yılında İstanbul'da doğdu. 14 yaşından beri radyo programı yapan Mine Ayman, mesleğiyle ilgili olarak Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi'nde Toron Karacaoğlu'ndan diksiyon eğitimi aldı.

Tan Sağtürk’ün dans okulunda Latin dans eğitimi aldıktan sonra, tiyatroya yöneldi. Halis Kurtça Vakfı’nda tiyatro eğitimini aldıktan sonra oyunculuğa başladı. Son üç yıldır televizyon dizilerinde oyunculuk yapıyor.

Şu ana kadar birçok dizide bölüm oyuncusu olarak görev aldı. Medyayla ilgili her iş ilgisini çektiği için, bir zamanlar sanatçılarla çalışarak onlara basın danışmanlığı da yapan Mine Ayman, aynı zamanda birçok dergi ve internet sitesinde de editörlük yaptı.

Basın danışmanlığı, editörlük, oyunculuk derken 27 Ocak 2007'de Best FM'de “Mineccim” adlı programını yapmaya başladı. O günden beri Best FM’de yayın hayatını sürdüren Mine Ayman, her Cumartesi-Pazar 11:00 - 15:00 saatleri arasında hafta sonuna renk ve eğlence katıyor. Çocukluğundan beri Astrolojiye olan ilgisini ve araştırmalarını bu programa taşıyan Mineccim, programında dinleyicilerine burç yorumlarında bulunuyor. Her burca özel şarkı çalan ve yorum yapan Mine’yi dinleyicileri, “acaba bu hafta burcumla ilgili yorumu ne olacak” diye her hafta sonu büyük bir merakla takip ediyorlar.